Termékek vasszereléshez

A szakképesítés Országos Képzési Jegyzékben szereplő adatai 1. A szakképesítés azonosító száma: 31 19 1.
Szakképesítés megnevezése: Vasszerelő II. A szakképesítés munkaterülete termékek vasszereléshez 2.
főfal kiváltás, főfal bontása, főfal nyílás készítés 06-70-285-93-93
A szakképesítéssel legjellemzőbben betölthető munkakör, foglalkozás A munkakör, foglalkozás FEOR száma megnevezése Vasbetonszerelő 2.
A munkaterület leírása, a végezhető tevékenységek összegzése Hagyományos és korszerű előregyártott technológiával előállított vasbeton szerkezetek acélszerelésének elkészítése.
Vasszerelésről Betonacél szerkezete A vasbeton szerkezet építésénél alkalmazott betonacél szívós tulajdonságokkal bíró termék.
A szerelés elkészítéséhez szükséges fogadófelületek, szerkezetek ellenőrzése, a hibák termékek vasszereléshez, a tárgykörbe tartozó kisebb javítási munkák elvégzése. Egyedi és tipizált vasbeton termékek elkészítéséhez szükséges acélvázak szerelései.
A szakképesítéssel betölthető rokon munkakörök, foglalkozások A munkakör, foglalkozás FEOR száma, megnevezése — III. A szakképesítés vizsgakövetelményei 3. A szakmai vizsgán számon kérhető Ismeretek: — a hagyományos és korszerű vasbeton szerkezetek jellemzői, velük szemben támasztott alap- kiegészítő és speciális követelmények, — az épületszerkezetek rendszere, különös tekintettel a teherhordó épületszerkezetekre, — a szakmai ismeretek elsajátításához szükséges alapvető fizika, mechanikai mérés és matematika alapismeretek, — a vasbeton szerkezetek készítésének hagyományos és korszerű kivitelezési módozatai, — a gazdaságos termékelőállítás főbb elvei.
Jártasságok: — a bonyolultabb szerelési tervek segítséggel történő értelmezése, — a szerkezeti elemekre termékek vasszereléshez erőhatások megítélése, — a termékek fejlesztésének korlátaiban, valamint a helytelen, szakszerűtlen kivitel megítélése, — a fogadószerkezetek műszaki megítélése, azok hibáinak feltárása. Készségek: — az acélbetétek egyengetése, méretreszabása, hajlítása, toldása, — gyártási vagy szerelési tervről szerkezetek helyszíni, illetve üzemi körülmények közötti legyártása, — hagyományos és korszerű kötések készítése, — a kész termékek szakszerű tárolása, — félkész termékek munkahelyi beépítése, — vaskimutatási acélkigyűjtési tervek értelmezése, — munkavédelmi, tűzvédelmi és környezetvédelmi előírások betartása, — a munkavégzés során előálló műszaki problémák önálló megoldása.
Oktatott tantárgyak Anyag- és gyártásismeret Szakmai ismeretek Szakmai gyakorlat 3.
A szakmai vizsga részei 3. Írásbeli vizsga komplex feladat : — anyag- és gyártásismeret, — szakmai ismeretek.
Szóbeli vizsga Anyag- és gyártásismeret: — a betonacélok szilárdsági jellemzői, a húzószilárdság vizsgálati módszerei, — a betonacélok szabványos jelölése, — az acél fizikai, kémiai tulajdonságai, — a beton és betonacél együttdolgozását biztosító anyag jellemzői, — helyszínen szerelt betonacélok fogadószerkezeteinek anyagai, — termékek vasszereléshez betonacél, illetve a kész armatúrák munkahelyi tárolásának szabályai, anyag- és szerkezetvédelem, — speciális acélok és speciális acélbetétek, — hegesztéshez felhasználható anyagok és megválasztásukat meghatározó tényezők, — vasbeton szerkezetekhez felhasználható beton minőségének meghatározása, — a szerelés során felhasználható segédanyagok, lágyanyagok jellegük és termékek vasszereléshez szerint.
A szakképzésben való részvétel, illetve a szakképesítés megszerzésének feltételei 4.
Regisztrált ügyfélként az online áruház összes funkcióját használhatja, a rendelési funkciót is beleértve.
A szakképzésben való részvétel feltétele: — nyolcadik évfolyam elvégzésével tanúsított alapfokú iskolai végzettség és betöltött tankötelezettségi kor, — egészségi alkalmasság, valamint — szakmai alkalmassági hogyan lehet megbirkózni az erekcióval kell megfelelni.
A szakképesítés megszerzésének feltételei: — a szakképesítő oktatásban való részvétel, — sikeres szakképesítő vizsga. Olvasson tovább!